Jak mówić do klienta Towarzystwa Ubezpieczeniowego?

Czym jest Kalevala i co ma wspólnego z OWU? Czym jest błąd poznawczy „klątwa wiedzy”? Jak wpływa na klienta przeciążenie kognitywne? I dlaczego jest to ważne przy pisaniu aplikacji, serwisu www, strefy klienta, OWU lub regulaminu dla klienta TU (Towarzystwa Ubezpieczeniowego)? 🧐
Dziś przyglądamy się pułapkom, które czyhają na Towarzystwa Ubezpieczeniowe w języku i ich wpływowi na doświadczenie klienta.

Więcej

ChatGPT vs Bard

LLM-y zadamawiają się w naszej codzienności, zdecydowanie warto więc przyglądać się temu, co mogą wnieść w nasze życie i pracę. 🤖 Zwłaszcza że każde z nich oferuje nieco inne doświadczenie i inny wybór funkcji. 🔥Na pierwszy ogień – popularny ChatGPT od OpenAI i Bard od Google. Czym się różnią? Jakie ich unikatowe możliwości wydają się najbardziej przydatne? Daliśmy im kilka zadań 🦾 i dzielimy się naszymi wrażeniami.

Więcej

Wywiad z Markiem Adamkiem

Logiki temporalne, programowanie funkcyjne i perkusja. O swoich pasjach, pracach i projektach opowiada nam Marek Adamek – Custom Software Developer w Finture, a po godzinach perkusista punkrockowej grupy Pull the Wire.

Więcej

Flowee, BPA system, który polubisz

W dobie zmiennych i wymagających warunków prowadzenia biznesu, firmy o różnych rozmiarach zdają sobie sprawę z istoty optymalizacji swoich procesów i zwiększania efektywności operacyjnej oraz rentowności. Systemy pozwalające na uwalnianie zasobów oraz usprawnianie procesów są odpowiedzią na tego typu potrzeby. Niemniej jednak wiele platform do automatyzacji procesów biznesowych (BPA) na rynku wiąże się z wysokimi kosztami. Wiele firm odkłada inwestycję w takie narzędzia na inny okres lub po prostu rezygnuje z nich. Nasz zespół zdecydował się na stworzenie Flowee, potężnej i ekonomicznej alternatywy, która oferuje wysoką elastyczność i szeroki zakres zastosowań, zmieniając sposób, w jaki organizacje automatyzują swoje procesy.

Więcej

Strategiczne podejście do rozwoju oprogramowania

Rzeczywistość w której żyjemy obecnie, wymaga od nas szybkiego reagowania i optymalizacji, dlatego potrzebujemy rozwiązań, które mogą sprostać unikalnym wymaganiom. Chociaż gotowe oprogramowania oferują wygodę czy niższą cenę, nie zawsze dostarczają niezbędnego do spełnienia konkretnych wymagań biznesowych rozwiązania. Oprogramowanie szyte na miarę, oferuje firmom elastyczność i kontrolę nad budową software’u dostosowanego do ich dokładnych specyfikacji.

Więcej

Wywiad z Wioletą Kasprzak

Czy IT to tylko programiści, testerzy czy Project Managerzy?

Zdecydowanie, nie. W rzeczywistości, w branży IT istnieje ogromna liczba pracowników backoffice'owych, którzy odgrywają 🔑 kluczową rolę w zapewnieniu płynnego funkcjonowania organizacji.

HR, administracja, recepcja - to tylko kilka przykładów obszarów, w których pracownicy backoffice 'owi odgrywają istotną rolę w środowisku IT. Bez ich wsparcia, cała machina IT mogłaby się zatrzymać 😱.

Nasze zaangażowanie w IT często jest kojarzone tylko z technicznymi aspektami, ale nie możemy zapominać o tych, którzy pracują w cieniu 🐱‍👤, dbając o organizację i zapewniając, że wszystkie procesy przebiegają sprawnie.

Poznajcie Wiolę - naszą niezawodną, superzorganizowaną i ciepłą twarz HR, Administracji i rozliczania projektów.

Więcej

Procesy i splątanie tasków

Od czego najlepiej zacząć myśleć o automatyzacji? Najlepiej od początku - definicji procesu. Czym więc jest proces? Co to znaczy? Ile jest rodzajów procesów? Jak zmiana perspektywy zmienia sposób, w jaki definiujemy różne elementy procesów? Aby zacząć myśleć o automatyzacji procesów, najpierw musimy zadać sobie te i kilka innych pytań. A oto jak my postrzegamy procesy.

Więcej

Spaghetti procesów

Czy podczas zmagania się z trudnościami projektowymi zastanawialiście się kiedyś jak jeść spaghetti?

Czy może rozpędzeni na autostradzie zdarzeń jesteście skupieni na drodze, innych uczestnikach i dojechaniu do celu? Zgadzamy się, cel jest ważny. Warto jednak pamiętać, że każda podróż się kiedyś kończy. I co wtedy? Może warto coś zjeść?

Więcej

Finture Heroes - Marcin Horeglad

"Od zera do bohatera" to nie tylko ścieżka rozwoju postaci w gamingu. Choć każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z IT, to nieliczni zapewne, budowali wcześniej jazy ;)
Marcin przybliża nam jak wyglądała jego ścieżka - od decyzji o przebranżowieniu aż do rozpoczęcia przygody z zarządzaniem w IT.

Więcej

Finture Heroes - dr hab. A. Jankowski

Finture to firma skupiająca konsultantów, ekspertów z różnych dziedzin – ludzi z wyjątkowymi doświadczeniami. Zdobytą wiedzę i umiejętności, którymi staramy się dzielić zarówno w zespołach jak i z naszymi klientami, przekuwamy na narzędzia wspierające biznesy naszych partnerów. Są wśród nas również osoby, które swoją wiedzę przekazują nauczając kolejne pokolenia studentów. Taką osobą jest dr hab. Andrzej Jankowski, profesor UWM z którym współpracujemy w ramach projektów wykorzystujących AI.

Więcej

Wsparcie IT dla towarzystw ubezpieczniowych

Transformacja cyfrowa to proces, który może wydawać się skomplikowany, jednak jest to proces konieczny do przeprowadzenia, w celu zapewnienia efektywności przedsiębiorstwa. Niezaprzeczalnie branża ubezpieczeniowa jest w trakcie tego procesu. Na co warto zwrócić uwagę?

Więcej

Autoryzacja i weryfikacja z użyciem blockchain

Jeśli chcesz zapewnić swoim użytkownikom bezpieczeństwo i przyjemny user experience, dodatkowo obniżyć ilość przypadków wyłudzenia danych lub kradzieży, jest bardzo duża szansa, że Finture z platformą Nuggets będą w stanie Ci pomóc.

Więcej